• NÁVŠTEVA ZŠ PIONIEROV

• Predškolské triedy navštívili aj bývalých či budúcich spolužiakov na ZŠ Pionierov. Deti sa zoznámili s prostredím a vyskúšali si "učenie" hravým spôsobom. Ďakujeme

• NÁVŠTEVA MESTSKEJ POLÍCIE

• Predškolské triedy navštívili mestských policajtov. Oboznámili sa s ich sídlom, s náplňou ich práce, výstrojou, výbavou a videli aj praktické ukážky. Mestskí policajti deti poučili ako sa majú zachovať v rôznych krízových situáciách a o dôležitosti dodržiavania poriadku v meste.

MPS ďakujeme za možnosť nahliadnuť do ich práce

• KARNEVAL

• Stať sa aspoň na chvíľu princeznou, hrdinom, zvieratkom či idolom je snom každého dieťaťa. Karneval je na jeho splnenie skvelou príležitosťou, ktorú naše deti i p. učiteľky využili a spoločne si užili karnevalovú zábavu.

o prevádzke materských škôl počas vianočných prázdnin

Mesto Rožňava – zriaďovateľ materských škôl

MŠ – Ernesta Rótha 518/4
            MŠ – Krátka 1825/28
            MŠ – Pionierov 639/18
            MŠ – Štítnická 337/9/A
            MŠ – Vajanského 370/6
            MŠ – Kyjevská 2020/14
            MŠ – Ul. kozmonautov 1793/14
            MŠ s VJM – Komenského 5

oznamuje zákonným zástupcom detí, že na základe nízkeho záujmu o návštevu materskej školy počas

vianočných prázdnin

v termíne od 27.12.2023 /streda/ do 05.01.2024 /piatok/

bude prevádzka vo všetkých materských školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Rožňava

prerušená.

od 08.01.2024 /pondelok/.

Michal Domik
            primátor mesta

• OTVORENIE NÁUČNÉHO CHODNÍKA

• Deň materských škôl (4. november) sme si pripomenuli otvorením náučno-zážitkového chodníka v areáli našej škôlky. V areáli boli za pomoci rodičov p. Ďurán Baštáka, p. Buvalu a pána údržbára inštalované edukačné panely z oblasti prírodovedy. Rozširujú sa tak formy a metódy vyučovania v prírode a dávajú možnosť prepájania vzdelávania s pohybom, deti sa učia zážitkom, vlastným skúmaním a bádaním. Tejto malej slávnosti sa zúčastnili aj zástupcovia zriaďovateľa, všetky triedy MŠ prezentovali ukážky vzdelávacích aktivít s využitím novo inštalovaných aj prenosných panelov. Tešíme sa z nášho krásneho školského dvora, ktorý takto vybavený dáva deťom možnosť autoevalvácie i zmysluplne stráviť čas na vzduchu, v prírode.

• JAŠIDIELŇA

• Jesenná Jašidielňa s našou vernou Aničkou Lachovou prilákala na tvorenie so svojimi deťmi opäť mnoho rodín, čomu sa veľmi tešíme. Šikovné ruky, kreativita a chuť spoločne stráviť čas ... výsledkom boli vydarené práce, ktoré si deti vzali domov :-)

• NÁVŠTEVA ZŠ ZLATÁ

• Predškolské triedy navštívili ZŠ Zlatá. So žiakmi školy si naši predškoláci vyskúšali poskladať lego robota, ktorého potom spoločne programovali, menili mu farby, nahrávali zvuk a skúsili si aj pracovať s tabletom. Deťom sa táto návšteva a spolupráca so žiakmi veľmi páčila. Ďakujeme za pozvanie

• NÁVŠTEVA HVEZDÁRNE

• Kamarátka HVIEZDIČKA sprevádzala celý týždeň našu MŠ za poznaním slnečnej sústavy. Deti III. a IV. triedy navštívili aj hvezdáreň, kde mali možnosť vyskúšať si astronomické prístroje. V observatóriu pozorovali ďalekohľadom.

• Oznam o prevádzke MŠ počas jesenných prázdnin

o prevádzke materských škôl počas jesenných prázdnin

Mesto Rožňava – zriaďovateľ materských škôl

MŠ – Ernesta Rótha 518/4

MŠ – Krátka 1825/28

MŠ – Pionierov 639/18

MŠ – Štítnická 337/9/A

MŠ – Vajanského 370/6

MŠ – Kyjevská 2020/14

MŠ – Ul. kozmonautov 1793/14

MŠ s VJM – Komenského 5

oznamuje zákonným zástupcom detí, že na základe záujmu o návštevu materskej školy počas jesenných prázdnin

určuje v termíne od 30.10.2023 /pondelok/ do 31.10.2023 /utorok/

prevádzku v materskej škole

Materská škola Ernesta Rótha 518/4 v Rožňave.

Riadna prevádzka vo všetkých materských školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta bude pokračovať od 02.11.2023 /štvrtok/.

• PREDPLAVECKÁ PRÍPRAVA

• Predplavecká príprava je v plnom prúde. Opäť po roku sa prihlásené deti III. a IV. triedy zaúčajú do plaveckých zručností.

• ČAROVNÁ PASTELKA

• Dnes sme zavítali do rožňavského divadla, kde sme cestovali okolo sveta s Čarovnou pastelkou. Išlo o multimediálne koncertné predstavenie plné úloh pre deti v podaní umeleckej agentúry EMMA production, s.r.o. v spolupráci s českým výrobcom výtvarných a školských potrieb KOH-I-NOR HARDTMUTH a.s. Vďaka príbehu sme sa vydali na cestu do Európy, Afriky, Ázie, Antarktídy, Austrálie a Ameriky.