• BYSTRÁ HLAVIČKA - celomestské kolo

• Po roku sa v našej materskej škole opäť zišli 3-členné družstvá 5 - 6 ročných detí z materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Rožňava a riešili matematické a logické úlohy v kvíze nazvanom "Bystrá hlavička." Riešili rôzne úlohy, pri ktorých prejavili svoju pohotovosť, flexibilitu i spoluprácu a úlohy hravo vyriešili svojimi bystrými hlavičkami a šikovnými rúčkami. Veľmi sa darilo aj reprezentantom našej škôlky Saške, Mariankovi a Alexkovi.

• Oznam o prevádzke MŠ počas jarných prázdnin

• O Z N A M
            o prevádzke materských škôl počas jarných prázdnin

Mesto Rožňava – zriaďovateľ materských škôl
            MŠ – Ernesta Rótha 518/4
            MŠ – Krátka 1825/28
            MŠ – Pionierov 639/18
            MŠ – Štítnická 337/9/A
            MŠ – Vajanského 370/6
            MŠ – Kyjevská 2020/14
            MŠ – Ul. kozmonautov 1793/14
            MŠ s VJM – Komenského 5

oznamuje zákonným zástupcom detí, že na základe nízkeho záujmu o návštevu materskej
            školy počas jarných prázdnin
            v termíne od 26.02.2024 /pondelok/ do 01.03.2024 /piatok/
            bude prevádzka vo všetkých materských školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Rožňava
            prerušená.

Riadna prevádzka vo všetkých materských školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta
            bude pokračovať od 04.03.2024 /pondelok/.

Michal Domik
            primátor mesta

• Prerušenie prevádzky MŠ

• Vážení rodičia.

Oznamujem Vám, že z dôvodu výskytu akútnych respiračných ochorení, chrípky a chrípke podobných ochorení na odporúčanie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Rožňave a po prerokovaní so zriaďovateľom, bude prevádzka materskej školy

PRERUŠENÁ v termíne od 14.02.2024 (streda) do 16.02.2024 (piatok), vrátane.

Prevádzka MŠ bude pokračovať od pondelka, 19.02.2024, v obvyklom režime.

Vzhľadom k aktuálnej situácii Vás budeme v prípade zmien včas informovať.

A. Benediktyová

riaditeľka MŠ

• JAŠIDIELŇA

• Karnevalovej zábave predchádzala Jašidielňa, ktorá sa opäť ukázala ako lákavá aktivita pre deti a ich rodičov. Spoločne si vyrobili krásne škrabošky a doplnky na karneval. Vďaka patrí rodičom za vysokú účasť a milej Anke Lachovej, ktorá si pre nás pripravila znovu zaujímavé tipy.

• NAŠE MESTO ROŽŇAVA

• Deti 3. a 4. triedy si overili svoje poznatky o Rožňave vo vedomostnom kvíze "Naše mesto". Kvíz bol záverečnou aktivitou a ukončením celotýždňovej témy, vďaka ktorej si deti prehĺbili svoje vedomosti o meste Rožňava.

• NÁVŠTEVA ZŠ PIONIEROV

• Predškolské triedy navštívili aj bývalých či budúcich spolužiakov na ZŠ Pionierov. Deti sa zoznámili s prostredím a vyskúšali si "učenie" hravým spôsobom. Ďakujeme

• NÁVŠTEVA MESTSKEJ POLÍCIE

• Predškolské triedy navštívili mestských policajtov. Oboznámili sa s ich sídlom, s náplňou ich práce, výstrojou, výbavou a videli aj praktické ukážky. Mestskí policajti deti poučili ako sa majú zachovať v rôznych krízových situáciách a o dôležitosti dodržiavania poriadku v meste.

MPS ďakujeme za možnosť nahliadnuť do ich práce

• KARNEVAL

• Stať sa aspoň na chvíľu princeznou, hrdinom, zvieratkom či idolom je snom každého dieťaťa. Karneval je na jeho splnenie skvelou príležitosťou, ktorú naše deti i p. učiteľky využili a spoločne si užili karnevalovú zábavu.