• POPLATKY ZA MATERSKÚ ŠKOLU

• Výšku mesačného príspevku na čiastočnú úhradu výdavkov za pobyt dieťaťa v materskej škole určuje zriaďovateľ materskej školy, t. j. Mesto Rožňava, v zmysle platnej legislatívy SR všeobecne záväzného nariadenia  Mesta Rožňava ev. č. 2/2013-z08 účinného od 01.01.2024.

• VZN mesta Rožňava o určení čiastočných úhrad v školách a školských zariadeniach

• Tento poplatok sa uhrádza vopred - do 10. dňa v  kalendárnom mesiaci.

Poplatok za pobyt dieťaťa v MŠ zriadenej  mestom v celodennej prevádzke:

• mesačne na jedno dieťa  60,- €
        • dieťa od 3 rokov veku trvalým pobytom v meste Rožňava, ktorého zákonný zástupca spĺňa podmienky podľa osobitťného predpisu v zmysle platného VZN,  na základe žiadosti zákonného zástupcu dieťaťa, sa znižuje o 50%, t. j. na 30,- €

(Žiadosť musí byť podaná najneskôr v deň nástupu do školy. O znížení vydá zriaďovateľ materskej školy rozhodnutie platné do doby začatia plnenia povinného predprimárneho vzdelávania. O zmene trvalého pobytu /mimo mesta Rožňava/ je zákonný zástupca povinný bezodkladne informovať zriaďovateľa prostredníctvom riaditeľa materskej školy.)

Poplatok za dieťa počas doby adaptačného alebo diagnostického pobytu:

Za pobyt dieťaťa v materskej škole počas doby adaptačného alebo diagnostického pobytu na základe rozhodnutia riaditeľa, je výška príspevku na čiastočnú úhradu nákladov stanovená vo výške 20,00 € za jeden mesiac pobytu.

Príspevok v MŠ sa neuhrádza za dieťa:
        a) pre ktoré je predprimárne vzdelávanie povinné,
        b) ak zákonný zástupca dieťaťa písomne požiada riaditeľa materskej školy a je členom domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi, predloží riaditeľovi MŠ doklad o tom, že je poberateľom dávky v hmotnej núdzi a príspevkov k dávke v hmotnej núdzi,
        c) ktoré je umiestnené v MŠ na základe rozhodnutia súdu.

Poplatok za MŠ sa uhrádza na účet číslo:
        IBAN: SK39 0200 0000 0016 5053 1457,
        variabilný symbol: 0022300210,
        špecifický symbol: mmrrrr (mesiac/rok),
        správa pre prijímateľa: meno dieťaťa,

prevodným príkazom na účet, alebo
        - trvalým príkazom,
        - poštovou poukážkou.

Ak zákonný zástupca o to písomne požiada riaditeľa školy, príspevok v materskej škole na základe rozhodnutia zriaďovateľa,  sa neuhrádza za dieťa:

a) ktoré má prerušenú dochádzku do MŠ na viac ako tridsať po sebe nasledujúcich kalendárnych dní (to znamená od 31 vymeškaných dní) z dôvodu choroby alebo rodinných dôvodov preukázateľným spôsobom,
        b) ktoré nedochádzalo do MŠ v čase školských prázdnin alebo bola prerušená prevádzka MŠ zriaďovateľom alebo inými závažnými dôvodmi. V týchto prípadoch uhrádza zákonný zástupca pomernú časť určeného príspevku,

c) ktoré žije v domácnosti, ktorej príjem je najviac vo výške životného minima.

Nárok na odpustenie príspevku trvá len počas doby, kedy trvajú podmienky, ktoré takúto zmenu odôvodňujú.

Ak dôjde k zmene skutočností, rozhodujúcich o odpustení príspevku, povinná osoba musí túto skutočnosť písomne oznámiť riaditeľovi MŠ.