• PROJEKT MAXILEPORELO

• Deti z III. triedy, v rámci projektu maxileporelo, pripravili pre svojich kamarátov z I. triedy obrázkové knižky. Vyrobené leporelá sa najmenším veľmi páčili. Veríme, že s nimi budú správne zaobchádzať :-)

• HODINA MATEMATIKY V ZŠ PIONIEROV

• Dnes sa deti III. a IV. triedy MŠ zúčastnili na hodine matematiky v ZŠ Pionierov v Rožňave. Videli ako to na vyučovaní vyzerá, vyskúšali si dokonca stáť pred tabuľou a riešiť učiteľkou zadané úlohy. Ďakujeme za pozvanie a skúsenosť.

• Poďakovanie

• Vstup do materskej školy skrášľuje zajačik, ktorého zhotovil pán Langer. ĎAKUJEME PEKNE.

• Predstavenie O čertovi Kolofónovi v KC Kláštor

• Dňa 23.03.2023 sa deti III. a IV. triedy zúčastnili predstavenia O čertovi Kolofónovi, ktoré bolo odohrané v priestoroch KC Kláštor. Rozprávka bola o lenivom čertovi a strachopudovi Kolofónovi, ktorý šiel hľadať dvoch ľudí do pekla. Našiel však dvoch kamarátov, Janka a Marienku a veľkú lásku ježibabu, s ktorou sa nakoniec oženil. Marionetové divadlo zanechalo v deťoch zaujímavé dojmy a neobyčajný umelecký zážitok. Organizátorom ďakujeme za pozvanie.

• JAŠIDIELŇA

• Pozývame všetky tvorivé deti s rodičmi alebo starými rodičmi do poslednej Jašidielne v tomto školskom roku.

• Deň otvorených dverí v ZŠ akad. J. Hronca v Rožňave

• Dňa 16.03.2023 sa budúci prváci zúčastnili zábavného popoludnia v ZŠ akad. J. Hronca na sídlisku JUH. Žiaci a zamestnanci pripravili pre deti pestré, zábavné a športové aktivity, pri ktorých deti preukázali svoju šikovnosť, obratnosť, pohotovosť a postreh. Navštívili aj školské kluby. Na záver dostali sladkú odmenu. Ďakujeme riaditeľstvu ZŠ za pozvanie a príjemne strávené popoludnie.

• Školské kolo prehliadky v prednese poézie a prózy detí MŠ

• Malí recitátori predniesli básničky a rozprávky, ktoré ich naučili pani učiteľky na školskom kole v prednese poézie a prózy dňa 16.03.2023. Kamarátka z rozprávky  - Červená Čiapočka, sprevádzala deti ich vystúpeniami. Deti si svoje vystúpenie užili, diváci ich odmenili veľkým potleskom.

• Tancuj, tancuj, vykrúcaj

• Deti III. a IV. triedy sa dňa 15.03.2023 zúčastnili zábavného dopoludnia v ZŠ Pionierov v Rožňave. Školáci si pre nich pripravili pásmo ľudových piesní s tancom v krojoch. Žiaci hrali na akordeón a husle. Školáci so škôlkarmi si spoločne zaspievali niektoré ľudové pesničky, zahrali sa ľudovú hru "Čížiček čížiček". Ďakujeme za milé dopoludnie a medaile, ktoré si naši škôlkari zo ZŠ odniesli.

• Návšteva knižnice - III. trieda

• Deti III. triedy navštívili v stredu, 1.3.2023, detské oddelenie Gemerskej knižnice Pavla Dobšinsakého v Rožňave. Tety im porozprávali sa o tom ako vzniká kniha - celý proces prípravy knihy - od výroby papiera až po samotnú knihu s textami a ilustráciami. Interaktívne pracovali na tabuli, lúštili krížovku s hádankami. Zabavili sa pri divadielku o chorom mackovi a podľa vlastnej voľby si prezerali knihy.

• BYSTRÁ HLAVIČKA

• Dňa 28.02.2023 sa v Materskej škole na Ulici Ernesta Rótha v Rožňave zišli trojčlenné družstvá detí z materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Rožňava, aby sa spolu zabavili a ukázali, aké majú bystré hlavičky. Matematicko - logické úlohy, ktoré pripravila pani učiteľka Adelka Fanfarová, preverili detskú pamäť, pozornosť, postreh, logické myslenie, priestorovú orientáciu, konštrukčné schopnosti. Deti preukázali svoju šikovnosť, snažili sa všetky úlohy zvládnuť správne a pohotovo, za čo boli na záver odmenené.

• Návšteva v ZŠ Pionierov

• Zaujímavé dopoludnie 23.02.2023  "SVETOM LETOM" s rozprávkami strávili deti III. a IV. triedy v ZŠ Pionierov. Pedagógovia spolu so žiakmi pripravili pestré úlohy, deti sa mohli zabaviť i poučiť, oboznámiť sa s prostredím ZŠ.

• Astroshow v našej MŠ

• Rozprávka o kvapkách a dúha pre najmenších

Dňa 21.02.2023 zavítala do našej MŠ Astroshow. Rozprávka o kvapkách odkryla kolobeh vody v prírode. Spoločne s putovaním Kvapky nás teta Alicka z Astroshow previedla celým týmto procesom v prírode. Na úvod sme sa ponorili pod morskú hladinu a pestrofarebný svet rýb. V ďalšej časti programu sme sa zoznámili s krásnymi farebnými rybkami žijúcimi pod morskou hladinou. A na záver nás previedla životom zvieratiek na súši. Zaujímavý priestor nafukovacej kupoly bol atraktívny a nevšedný na ďalšie poznávanie sveta okolo nás.