• Zameranie materskej školy

• Hlavným cieľom našej školy nie je špecializovať sa v jednej oblasti, ale kladieme dôraz na všestranný rozvoj dieťaťa, cieľavedomú a systematickú edukáciu, kvalitnú predprimárnu prípravu na bezproblémový vstup detí do základnej školy.

Zameranie školy vychádza z úspešných  tradičných školských podujatí i aktivít a výsledkov detí v súťažiach organizovaných rôznymi spoločenskými a vzdelávacími organizáciami. Premyslene budujeme svoj areál tak, aby poskytol deťom všestranné využitie a pestré možnosti na zmysluplne strávený čas v MŠ. Priestranný areál využívame na športové a pohybové aktivity, vzdelávacie aktivity, kreatívne a relaxačné činnosti. Jednotlivé hracie zóny sú tematicky zamerané, ale navzájom poprepájané. Deti sa môžu realizovať v "Babičkinej záhrade", vo "Farbičkove", vystúpiť na "Mount Ernest", či navštíviť "Ostrov pokladov".

•             Spokojné dieťa = spokojný rodič= spokojný pedagóg

•        Naša materská škola

• vytvára podmienky na komplexný a harmonický rozvoj detí s ohľadom na vekové a individuálne osobitosti, so zameraním na zdravý životný štýl a s akcentom na športotužovaniezdravé stravovanieenvironmentálne cítenie a kreativitu,
        • podporuje deti s nadaním prostredníctvom individuálneho prístupu pedagógov, účasťou v rôznych súťažiach,
        • vytvára vlastné edukačné projekty k vzdelávacím oblastiam učebných osnov, prostredníctvom ktorých môžu pedagogickí zamestnanci i deti vstupovať do edukačného procesu kreatívne, s novými a progresívnymi formami a metódami práce,
        • pripravuje aktivity s orientáciou na spoluprácu rodiča a dieťaťa (tvorivé dielne, športové podujatia, výlety...).
  • Zmyslom našej práce je vytvorenie materskej školy:

• heart do ktorej deti rady chodia, kde si vzájomne pomáhajú

heart kde učiteľky majú priateľský vzťah k deťom a rodičom

heart kde sa rešpektuje osobnosť, sloboda a dôstojnosť dieťaťa

heart kde sa dieťa rozvíja v podnetnom a priateľskom prostredí

smiley kde je priestor pre smiech, zábavu a dobrú náladu

smiley kde je možnosť pre dieťa rozvíjať svoje zručnosti a nadanie

smiley kde sa ponúkajú deťom i rodičom nadštandardné aktivity v oblasti zdravia, športu, tvorivosti a zručností

smiley kde sa deti budú hrať v estetickom a bezpečnom prostredí

• yes kde sa rodičia aktívne a iniciatívne zapájajú do projektov a aktivít školy

yes kde rodičia sú partnermi učiteliek vo vzájomnom pôsobení na dieťa

yes kde si deti uvedomujú mimoriadnu hodnotu zdravia, zdravého životného štýlu a pozitívnych medziľudských vzťahov