• Vianočné besiedky

• Milí rodičia, srdečne Vás pozývame na vianočné besiedky, ktoré pre Vás deti s pani učiteľkami pripravujú. V prípade nepredvídateľných okolností je zmena termínu možná.

• Poďakovanie

• Ďakujeme pánovi Marekovi Vargovi za sponzorské zhotovenie šatňových skriniek pre deti IV. triedy.

ĎAKUJEME!

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

• Potešme spolu na Vianoce už po PIATYKRÁT neznámeho seniora v domove dôchodcov a naplňme nielen KRABICE OD TOPÁNOK darčekmi, ale hlavne naše a ich srdcia LÁSKOU.

Ako na to?

Stačí pripraviť krabicu podľa pokynov na stránke www.kolkolasky.sk a odovzdať jednej z 230 kontaktných osôb vo viac ako 300 obciach a mestách po celom SR. Zberných miest je tento rok viac ako 600! Ich zoznam nájdete na webe pod veľkým červeným tlačítkom.

Krabice zbierajú od 23.11.2022 do 5.12.2022 vrátane a bez výnimky!

Odpovede na Vaše prípadné otázky nájdete na webe www.kolkolasky.sk

Za každé zdieľanie ďakujeme!

• Prvá návšteva knižnice

• Dňa 16.11.2022 navštívili deti III. a IV. triedy Gemerskú knižnicu Pavla Dobšinského v Rožňave. Trieda "Mravček" oddelenie detskej beletrie a trieda "Včielka" hudobné oddelenie. O tejto zaujímavej skúsenosti, dojmoch a pocitoch, určite rady porozprávajú deti samé...

• DEŇ ZÁBAVY V ZŠ PIONIEROV

• Pozvánka na "Deň zábavy" zo Základnej školy na Ulici pionierov v Rožňave sľubovala zaujímavý a veselý program. Deti III. a IV. triedy sa naň veľmi tešili. Materskú školu vymenili na dopoludnie za "veľkú" školu. Pani učiteľky a páni učitelia pre ne pripravili v telocvičniach ozajstnú zábavu, pri ktorej si zašportovali, zdolávali prekážkovú dráhu, ale sa aj vyšantili pri tanci. Deti si dopoludnie užili a vysmiate sa vrátili do škôlky. Ďakujeme zamestnancom a žiakom ZŠ za prípravu pestrých aktivít a za pozvanie.

• TÝŽDEŇ S DOPRAVÁČIKOM

• Projektový týždeň od 7.11.  - 11.11.2022 sa niesol v znamení poznatkov o doprave.

Projekt sa zameriava na edukáciu bezpečného správania sa v dopravnom prostredí. Deti poznávali pravidlá cestnej premávky v roli chodca, spolujazdca, cyklistu. Oboznámili sa s dopravnými prostriedkami pohybujúcimi sa na ceste, na koľajniciach, na vode, vo vzduchu; s významom používania reflexných prvkov; s niektorými dopravnými značkami a dopravnými situáciami. Každá trieda mala splniť 5 rôznych úloh, ako napr. naučiť sa báseň alebo pieseň s dopravnou tematikou, zhotoviť jeden spoločný dopravný prostriedok, skladať rozstrihané obrázky dopravných značiek...V závere týždňa pri vyhodnotení deti prezentovali čo sa naučili a čo vyrobili. Všetky deti dostali za snahu malú odmenu.

• Deň materských škôl

• Z iniciatívy Slovenského výboru Svetovej organizácie pre predškolskú výchovu (SV OMEP) vznikla myšlienka usporiadať Deň materských škôl na Slovensku.

4. novembra 1829 vznikla a bola založená v Banskej Bystrici prvá detská opatrovňa na území Slovenska. Jej zakladateľkou bola grófka Mária Terézia Brunswická. Česť a vďaka patrí tejto grófke za to, že vystihla špecifikum didaktiky materskej školy už v jej počiatkoch: „Tieto malé deti tak vyučujú, že ani nevedia, že sa učili, a celý čas trávia tak, že si myslia, že sa len hrali.“